KANCELARIA ADWOKACKA

PRZESŁUCHANIA U SEKRETARZA STANU

W stanie Illinois dokument prawa jazdy jest PRZYWILEJEM, a nie prawem.

Przywilej ten polega na tym, że Sekretarz Stanu w przypadku, gdy kierowca nadużyje tego przywileju np.jeżdząc samochodem i będąc aresztowanym za jazde w stanie nietrzeźwym, ma prawo zawiesić lub zabrać prawo jazdy takiej osobie.

 

Jeżeli kierowca został aresztowany za DUI po raz pierwszy i jeżeli w dniu aresztowania posługiwał się ważnym prawem jazdy, to Sekretarz Stanu może takiemu kierowcy zawiesić prawo jazdy. ZAWIESZENIE PRAWA JAZDY wchodzi automatycznie 46 dnia po dacie aresztowania za DUI. W przypadku kiedy kierowca poddał się testowi na poziom alkoholu w organizmie, jego prawo jazdy zostanie zawieszone na sześć miesięcy. Natomiast, jeżeli kierowca odmówił poddania się testowi na poziom alkoholu, to Sekretarz Stanu ma prawo zawiesić prawo jazdy takiego kierowcy na 12 miesięcy.

 

Na okres zawieszenia kierowca może ubiegać się o MDDP ( czyli aparat do mierzenia poziomu alkoholu) pozwalający kierowcy prowadzenie samochodu w okresie zawieszenia. Natomiast, jeżeli prawo jazdy zostało ZABRANE przez Sekretarza Stanu, np. za drugie lub kolejne DUI, to kierowca który chce je odzyskać musi przejść pozytywnie przesłuchanie u Sekretarza Stanu. Proces ten jest skomplikowany, dlatego warto skorzystać z pomocy Adwokata doświadczonego w sprawach za jazde w stanie nietrzeźwym i który zajmuje się w pomaganiu odzyskiwania utraconego prawa jazdy.

 

Mecenas Marek Ścibło od wielu lat pomaga kierowcom odzyskać utracone prawo jazdy. Jeżeli masz problem - utraciłes prawo jazdy za jazde pod wpływem alkoholu, borykasz się jak się dostać do pracy, cierpi na tym Twoja rodzina, zgłoś się śmiało do mecenasa Marka Ścibło, który natychmiast sprawdzi to czy kwalifikujesz się o tzw. Permit, czyli pozwolenie na jazde w celach zatrudnienia/medycznych lub nauki, czy też kwalifikujesz się o odzyskanie pełnego przywileju jazdy. Mecenas Marek Ścibło pomoże Ci przejsc ten cały skomplikowany proces fachowo i sprawnie.

GUBERNATOR STANU ILLINOIS PODPISAŁ NOWĄ USTAWĘ KTÓRA  POZWALA KIEROWCOM KTÓRZY MIELI 4 LUB WIĘCEJ DUI OTRZYMAĆ  OGRANICZONE PRAWO JAZDY DO KIEROWANIA POJAZDAMI.

Adres i Telefon:

Law Offices of Mark Sciblo, P.C.

5945 N. Elston Ave

Chicago, IL 60646

Telefon:

(773) 775-5050 

Fax:

Fax: (773) 775-5115

Email:

attorney@sciblolawoffice.com

Godziny:

  Poniedziałek - Piątek

    9:30am - 5:30pm

Sobota

 10am - 3pm

  Mówimy po:
Angielsku, Polsku

28 LAT W PRAKTYCE ADWOKACKIEJ

 Wiedza,Pasja,Doświadczenie 

POLSKI ADWOKAT W CHICAGO