top of page
Image by Giammarco

PRZESŁUCHANIA U SEKRETARZA STANU

Sekretarz Stanu Illinois jest zobowiązany do cofnięcia lub zawieszenia prawa jazdy za wykroczenia drogowe, takie jak; jazda pod wpływem alkoholu (DUI), jazda bez ubezpieczenia, lub trzy i więcej mandatów drogowych na rekordzie w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jeżeli Twoje prawo jazdy zostanie zawieszone lub cofnięte, to nie możesz legalnie prowadzić samochodu. Jedynym sposobem uzyskania przywrócenia prawa jazdy jest przesłuchanie administracyjne u Sekretarza Stanu Illinois.

​Istnieją dwa rodzaje rozpraw; Przesłuchania nieformalne i przesłuchania formalne. Rozprawa, w której musisz uczestniczyć, zależy od wykroczenia, które doprowadziło do zawieszenia lub cofnięcia twojego prawa jazdy.

​Nieformalne przesłuchania są wymagane w przypadku drobnych wykroczeń drogowych i jazdy pod wpływem alkoholu.

Formalne przesłuchania są wymagane w przypadku poważnych wykroczeń drogowych (obejmujących ofiarę śmiertelną lub wielokrotne jazdę pod wpływem alkoholu).

​Niezależnie od wymaganego przesłuchania, ważne jest, aby zatrudnić doświadczonego adwokata, takiego jak Marek Ścibło. Pan Ścibło pomoże Ci przejść przez ten cały trudny proces i odzyskać twoje uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

 

JAK WYGLĄDA PRZESŁUCHANIE NIEFORMALNE?


Funkcjonariusz przeprowadza przesłuchanie w wybranych przez Sekretarza Stanu placówkach w całym stanie Illinois. Nieformalne przesłuchania odbywają się na zasadzie walk-in; Umówienie na przesłuchanie nie jest wymagane. Podczas spotkania, funkcjonariusz przeprowadzający przesłuchanie sprawdzi Twoje wykroczenia, historię prowadzenia pojazdu, historię kryminalną, historię alkoholu i tak dalej. Po zakończeniu przeglądu funkcjonariusz przeprowadzający przesłuchanie zada Ci różne pytania dotyczące Twojej przeszłości, aresztowań pod wpływem alkoholu, historii picia i nie tylko. W większości przypadków, odpowiedzi których udzielisz, określą, czy odzyskasz prawo jazdy.

​Po zakończeniu przesłuchania funkcjonariusz prześle wszystkie dokumenty, pytania i zalecenia do głównego biura w Springfield do przeglądu. Zalecenie odnosi się do rodzaju ulgi w prowadzeniu pojazdu, którą należy przyznać. Sekretarz Stanu Illinois w Springfield ma czas do 90 dni na podjęcie decyzji, czy przyznać ulgę w prowadzeniu pojazdu, czy odmówić. Po podjęciu ostatecznej decyzji, kierowca i jego adwokat zostaną powiadomieni pocztą.

​Najlepszym wynikiem nieformalnego przesłuchania jest uzyskanie pełnego przywrócenia uprawnień do prowadzenia pojazdu. Jeśli nie kwalifikujesz się do pełnego przywrócenia, możesz zamiast tego otrzymać Restricted Driving Permit (RDP). RDP umożliwia prowadzenie pojazdu z określonymi ograniczeniami, takimi jak dojazd do pracy, lub rodziny.

JAK WYGLĄDA PRZESŁUCHANIE FORMALNE?

Przesłuchanie formalne działają prawie tak samo jak przesłuchanie nieformalne.

Różnica jest następująca:

Formalne przesłuchanie wymaga wstępnego umówienia.
Formalne przesłuchania są dostępne w lokalizacjach Illinois: Chicago, Springfield, Joliet i Mt. Vernon.


SKONTAKTUJ SIE Z NASZĄ KANCELARIĄ PRAWNĄ 


Proces przywracania prawa jazdy w stanie Illinois podczas przesłuchania administracyjnego u Sekretarza Stanu Illinois jest stresujący i trudny. Niezbędne jest zatrudnienie doświadczonego adwokata z Chicago, który może reprezentować Cię na rozprawach administracyjnych. Posiadanie doświadczonego adwokata po Twojej stronie daje największe szanse na odzyskanie prawa jazdy. Marek Ścibło, to adwokat który zajmuje się przywróceniem prawa jazdy, i ma on wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów na formalnych i nieformalnych przesłuchaniach u Sekretarza Stanu Illinois. Wie, jak trudne może być dla kogoś, kto nie jest w stanie prowadzić samochodu. Dlatego zrobi wszystko, co w jego mocy, aby Twoje pierwsze przesłuchanie zakończyło się powodzeniem, a Twoje uprawnienia do prowadzenia pojazdu zostały Ci zwrócone.


Konieczne jest odpowiednie przygotowanie przed rozprawą. Jeśli pojawisz się na rozprawie nieprzygotowany, Twoja sprawa często będzie skutkować odmową ulgi do prowadzenia pojzdu. Kiedy zatrudnisz Pana Ścibło, pomoże ci on w uzyskaniu odpowiedniej dokumentacji i przygotuje cię na potencjalne pytania egzaminacyjne, z którymi możesz się spotkać podczas przesłuchania.


Jeśli musisz wziąć udział w formalnym lub nieformalnym przesłuchaniu, z powodu zawieszonego lub cofniętnego prawa jazdy, zadzwoń do adwokata Marka Ścibło pod numer (773) 775-5050.

Pomoże Ci on przywrócić pełne uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

PRAKTYKA

Attorney at law. Law office concept..jpg

Masz pytania?

DZWOŃ:

(773) 775-5050

bottom of page