KANCELARIA ADWOKACKA

BANKRUCTWO - ROZDZIAŁ7

Postaw się w sytuacji kogoś, kto nie może płacić swoich finansowych zobowiązań. Jest to chyba najtrudniejsze doświadczenie życiowe jakie człowiek może przeżyć. Jakże często decydując się na bankructwo czujemy sie źle, jestesmy upokorzenii zdołowani wewnętrznie.

 

Biuro Adwokackie Mecenasa Marka Ścibło, PC. pomogło już wielu klientom w składaniu papierów o bankructwo dlatego rozumiemy, jak ciężko musi być niektórym ludziom nawet zadzwonić i zapytać o bankructwo.

 

Oferujemy bezpłatną konsultację /spotkanie z Adwokatem w celu uzyskania większej ilości informacji. Dlatego chcemy zachęcić do składania papierów o bankructwo i profesjonalne poprowadzenie całej sprawy przez doświadczonego Adwokata, w momencie kiedy dojdziesz do wniosku, że Twoje długi się piętrzą i nie możesz sobie z nimi poradzić.

 

Recesja sprawiła, że wiele osób nam znajomych, przyjaciół, sąsiadów  podejmuje decyzje o bankructwie. Nie radzimy jednak opierać się na informacjach od nich ponieważ każda sytuacja jest inna. Doświadczony prawnik może doradzić fachowo i profesjonalnie tym bardziej, że 17 Października 2005 roku, weszły nowe przepisy o bankructwie, implementing the new Bankrupcy Abuse Prevention and Consumer Protection Act - BAPCPA. Tak więc nawet jeżeli posiadasz jakieś informacje o bankructwie lub już w przeszłości przeprowadzałeś bankructwo pamiętaj, że teraz wszystko może wyglądać inaczej a nawet korzystniej dla Ciebie.

 

Zachęcamy jeszcze raz do indywidualnej konsultacji - tak ważnej do podjęcia decyzji o bankructwie. Adwokat Marek Ścibło doradzi jaki rodzaj bankructwa będzie najlepszy w Twojej sytuacji. US Department of Justice, Office of the U.S. Trustee, podaje następujące informacje o bankructwie:

 

Rozdział 7. Syndyk zabiera twoją własnosć, która następnie będzie sprzedana i pieniądze posłużą do spłacenia kredytów. Możesz zostawić niektóre rzeczy osobiste, i być może nieruchomosci, zależnie od prawa stanowego i stosownie do federalnego prawa.

 

Rozdział 13. Niekiedy możesz zatrzymać swoją własność, ale musisz się zobowiązać do zapłacenia części swojego kredytu. Sąd musi zatwierdzić twój plan spłacania wierzycieli i musi znać twój domowy budżet i wyznaczony zostanie kurator który będzie pobierał od Ciebie płatnosci  i będzie spłacał Twoje zadłużenia, oraz będzie dbał o to żebyś dotrzymał warunków zawartych w Twoim planie spłaty zadłużenia.

 

Rozdział 12. Podobnie do rozdziału 13 z tym, że są to przepisy dla rodzin farmerskich i trudniących się rybołówstwem.

 

Rozdział 11. Dotyczy w większosci przedsiębiorstw. Możesz kontynuować

prowadzenie biznesu ale wierzyciele  i  sąd muszą zatwierdzić plan spłaty długów. Taką decyzje może podjąć tylko sąd i wyznaczyć kuratora do kontroli Twojego biznesu. Jednym z powodów do przeprowadzenia bankructwa jest uwolnienie się od długów. Jest to orzeczenie sądu które mówi, że nie musisz spłacać większosci długów. Zadłużenia, które nie mogą być umorzone to:

 

  • ​Alimenty

  • Podatki

  • Pożyczki Studenckie

  • Child Support

  • Koszty związane z prowadzeniem sprawy sądowej

  • Koszty wypadków związane z jazdą w stanie nietrzezwym lub narkotyków

 

Bankructwo nie musi być upokorzeniem jeżeli poprowadzi je doświadczony prawnik, który zna i rozumie Twoją sytuację. Dzwoń do Mecenasa Marka Ścibło.​

Adres i Telefon:

Law Offices of Mark Sciblo, P.C.

5945 N. Elston Ave

Chicago, IL 60646

Telefon:

(773) 775-5050 

Fax:

Fax: (773) 775-5115

Email:

attorney@sciblolawoffice.com

Godziny:

  Poniedziałek - Piątek

    9:30am - 5:30pm

Sobota

 10am - 3pm

  Mówimy po:

Angielsku, Polsku, Ukrainsku i Rosyjsku

27 LAT W PRAKTYCE ADWOKACKIEJ

 Wiedza,Pasja,Doświadczenie 

POLSKI ADWOKAT W CHICAGO